Bezpłatna wizytówka korzyścią dla Twojego biznesu.

Trendy young woman holding a grey card

Posiadasz firmę, musisz być w Internecie. Ta zależność jest powszechnie znana w biznesie. Sama obecność nie może być jednak celem samym w sobie. Powinna realizować określone zadania:

– przyciągać potencjalnego klienta do miejsca, gdzie prezentujemy swoją firmę lub działalność oraz swoją ofertę.

– spełniać potrzeby informacyjne klienta poprzez dostarczanie informacji o firmie.

– realizować nasz cel biznesowy, czyli motywować klienta do skorzystania z naszej oferty.

Czym może być wizytówka internetowa?

prostą stroną internetową, posiadającą swój adres www. Dla wielu osób synonimem wizytówki jest właśnie strona firmowa.

– wizytówką w Google Moja Firma.

– profesjonalnym serwisem listiko.com łączącym specjalistów z klientami, na którym publikowane są informacje o działalności lub firmie.

Oczywiście nie są to wszystkie metody przedstawienia swoich usług. Istnieje wiele innych sposobów i form, które dostarczą potencjalnemu klientowi informacji o naszej firmie. Skupimy się jednak na 3 prostych, popularnych i skutecznych rozwiązaniach. Co powinna mieć zawierać dobra wizytówka? Przede wszystkim powinna reprezentować atuty firmy, tj. zdjęcia i filmy z naszych realizacji, informacje o doświadczeniu w branży, posiadane certyfikaty i technologie. Przyjrzyjmy się każdej z nich.

Strona internetowa

               Według badań rynkowych większość firm posiada swoją stronę www.  Nic dziwnego, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą sprawdzamy szukając usługi, firmy, czy produktu. Warto zadać sobie pytanie, czy spełnia ona swoje zadania? Czy jest przejrzysta i estetyczna? Czy oferuje pomocną treść bez niepotrzebnych dodatków? Czy wystarczająco podkreśla atuty naszych usług lub produktów? Jeśli masz już swoją stronę internetową możesz zobaczyć jakie standardy wyznacza obecnie rynek i porównać je z własną stroną www. Jeśli jednak nie masz swojej strony firmowej, lub zwyczajnie nie posiadasz wiedzy informatycznej by ją stworzyć, przedstawiamy, jak krok po kroku bezpłatnie stworzyć wizytówkę firmową:

  1. Wybierz serwis, za pomocą którego stworzysz stronę – wizytówkę. Skorzystaj ze sprawdzonych serwisów takich jak: Site123, Weebly czy Webnode, które w są prostymi kreatorami do tworzenia stron internetowych.
  2. Zarejestruj się na wybranym przez siebie serwisie.
  3. Wybierz szablon. Kieruj się dopasowaniem do branży i swojego projektu.
  4. Dostosuj wybrany szablon do swoich potrzeb: dodaj tytuły, nazwy przycisków i elementów, usuń niepotrzebne podstrony.
  5. Dodaj własne teksty i zdjęcia. Pomyśl jak kreatywnie przedstawić swoje mocne strony.
  6. Użyj podglądu strony i sprawdź, czy wszystko wygląda tak, jak powinno.
  7. Strona jest gotowa do publikacji. W poszczególnych serwisach określ adres witryny i wybierz darmowy plan.

W bezpłatnych wersjach adres będzie zawierał dopisaną nazwę kreatora strony, np. nazwa.weebly.com.  Może on także wyświetlać się  jako  reklama w dolnej części ekranu, natomiast tak stworzona wizytówka skutecznie spełni swój cel informacyjny. Jeśli chcesz wypaść bardziej profesjonalnie, możesz zawsze wykupić pakiet bez oznaczenia strony, albo skorzystać z rejestracji domeny i instalacji WordPressa.

Jeśli chciałbyś / chciałabyś poznać atuty pozostałych 2 darmowych wizytówek kliknij w poniższy link.

KLIKAM

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *